С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Стартира 2-рото издание на кампанията в подкрепа на недоносените бебета „Големи чудеса за малките герои“

Благотворително събитие под надслов „Вечер на чудесата“ се организира от...

Колбасите в детското меню

Колбасите никога не са имали репутация на особено здравословна храна и това не...

Планиране на бременността

Ако планираш бременността си и нямаш търпение да видиш по-скоро двете чертички,...

Лекарства по време на бременност – безопасно ли е?

През 9-те месеца бъдещата майка особено внимателно следи за своето здраве. И в...

Последно посещение: Дата и час: Сря Ное 13, 2019 12:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 12:29 pm 
любопитко
Аватар

* Ако си около 20 години ...Всички ти напомнят, че много скоро си се разделила с детството и да ставаш родител е последното нещо, което трябва да ти минава през главата. Да родиш и отгледаш дете изисква огромна отговорност, задължителни и непрестанни грижи, внимание, обич, търпение. В тази възраст това би се оказало тежко бреме, което те ограничава много и докато приятелите ти се “радват” на живота, подготвят се за добра кариера, на теб ти се налага изведнаж да порастнеш и отгледаш и възпиташ едно човешко същество. И се чувстваш донякъде “прецакана”. Но когато си толкова млада, възможността да забременееш и родиш бепроблемно е почти 100%, както и да се възстановиш бързо след раждането, тъй като кожата ти е достатъчно еластична. В повечето случай не си осигурила финансовото си благополучие, но пък и не ти се налага да избираш между детето и бляскава кариера, например. Ако си достатъчно упорита и амбициозна и си намерила подходящия човек до себе си, който те подкрепя и е всеотдаен към теб и детето, ранното майчинство може да бъде за теб катализатор на бързото ти личностно израстване и укрепване, което да те направи силен и зрял човек, които оттук нататък с лекота ще се преборва и с най-трудните житейски препятствия. Ще бъдеш и много по-близо до своя син и особено дъщеря, поради малката ви разлика във възрастта.

* Ако си между 25-30 години ...Вече си далеч по-наясно какво искаш да постигнеш в живота си, имала си значително повече време да намериш сродна душа, досегашните грешки ще те предпазят от нови, наситила си се на немалко от “младежките радости”, т.е. много по-зряла и подготвена се чувстваш за това важно за всяка жена събитие. От чисто медицинска гледна точка организамът ти е загубил малко от “потенциала” си, но спокойно-разликата не е толкова голяма. На тази възраст ти си по-отговорна и към собственото си здраве, имаш немалко приятелки, които също са вече майки и с които да споделяш опит. Често обаче доброто ниво в професионалната област, което си достигнала, е поставено на карта при евентуалната поява на детето. Като цяло обаче това е най-подходящата възраст да се сдобиеш с наследник.

* Ако си над 30 ...След 30-35 години вероятността да заченеш е доста по-малка, поради значително намалелият брой годни за оплождане яйцеклетки, които се “раждат” в теб. Това е възрастта, в която се планира второ или трето дете, така че при успех, досегашният ти опит ще ти бъде много полезен в отглеждането и възпитанието на следващото ви дете. Това ти дава много по-голяма сигурност и спокойствие. Така че не се предавайте лесно с любимия ти, а работете упорито над появата на следващият нов член от семейството.

А вие на колко години станахте майка?

За мен колкото си по-млад толкова по-добре,с излючения са тези жени където имат проблемно забременяване.Аз родих на 20 години и смятам че възратта ми е добра за първо бебе:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 1:23 pm 
Аватар

А като няма подходящ татко как да родиш на 20 :wink:
Аз родих на 32г.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 2:26 pm 
любопитко
Аватар

извинявам се че не съм се уточнила.имах впредвид,за тези които са дълго време заедно.поне аз съм така с мъжа мии затова:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 3:28 pm 
любопитко
Аватар

Забременях на 24г. и родих на толкова.
Мисля,че възрастта ми е идеална за създаване на семейство.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 5:50 pm 
прохождащ
Аватар

... Толкова е индивидуално това .... Някои и на 30 са си деца и освен за себе си, не могат да мислят за никого. Други и на 20 са много добри и отговорни родители.
Забременях около Коледата, когато бях на 24 и родих на 25.
Според лекарските норми обаче най-малки са рисковете при раждания на възраст 20-25, от 25 до 30 години - било по-особено, от 30 до 35 им пускат с няколко изследвания повече, а над 35 ги броят направо като невероятни бременности. Малко е обидно на 35 да ти кажат, че си вече много рискова, като се има пред вид, че напоследък родителите по-късно сякаш плануват деца.... поне в по-честите случаи.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2008 7:10 pm 
любопитко
Аватар

Аз родих на 26 г.Според мен няма значение на колко години ще родиш,въпросът е да си готов да станеш родител.Е,има и родители,които никога не стават готови :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2008 10:51 am 

Аз съм на 22 и все ощя не мога да си помисля за дете. Такава ни е действителността в БГ. Трудно може да се съобразим само с годините и партньора.
Финансовата стабилност е от ключово значение за мен на този етап. Искам детето ми да не е лишено от нищо и аз да не се притеснявам, че трябва да дам еди си колко лева за нуждите му.
Така че ще почакам. Дано това да е правилният изброр :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2008 2:52 pm 
любопитко
Аватар

И аз в един период от време си мислех,че докато не се оправим финансово не моежм да си помислим за дете.Да,ама така и не стигнахме до това положение,при които спокойно можем да започнем бебеправенето.То в интерес на истината цял живот може да не бъдеш финансово добре.Като се роди едно такова сладко същество забравяш или поне отлагаш на заден план своите нужди и правиш всичко възможно детето ти да е добре и да не му липсва нищо :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2008 3:51 pm 
любопитко
Аватар

petq_d написа:
То в интерес на истината цял живот може да не бъдеш финансово добре.Като се роди едно такова сладко същество забравяш или поне отлагаш на заден план своите нужди и правиш всичко възможно детето ти да е добре и да не му липсва нищо :wink:

ПРАВИЛНО :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2008 7:19 pm 
фурия
Аватар

Aми аз родих на 25.Не бях готова, но много го исках.Но според мен над 20 е допустимо, но по надолу аз не го разбирам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 31, 2008 8:01 pm 
Аватар

аз забременях на 21, а родих на 22
:wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 02, 2008 12:15 pm 
прохождащ
Аватар

За финансите разбрах едно нещо - колкото и повече да печелиш, пак няма да ти стигат и остават. Вдигаш си стандарта, започваш да си купуваш по-скъпа козметика, храна, електроуреди, кола (която има по-скъпа застраховка Каско и части..)... Никога не се стига до момента, в който да си кажеш, че всичко ти е в ред! Обикновен пример - от тоалетна хартия за 1 лев, минаваш на такава за 2,80! Обратното трудно се преживява, ако се налага. Ако започнеш да печелиш повече, решаваш, че печката ти примерно е стара и е време да се поглезиш с по-хубава.
Затова ако не сте чак толкова зле финансово, не се спирайте да правите деца. Учудващото е, че всички се втурват да помагат, защото много се радват на малкото ви щастие. От всеки приятел получаваш дрешка или играчка.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 10, 2008 12:54 pm 
прохождащ

Станах майка на 24 години

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 10, 2008 3:34 pm 
любопитко
Аватар

Еднакво хубаво ми беше и на 21 и на 25 и сега, на 30.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 13, 2008 10:52 pm 
Аватар

Според мен няма определена възраст.Кои когато чувства че е готов

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Модератор: bebeshor Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]