С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Негативните страни на кърменето

Кои са онези моменти при кърмене, които така болезнено се запечатват в...

Кризата на две годишните

Малчуганът ти вече е проходил и изследва активно света наоколо, преодолява...

Възстановяване на менструалния цикъл след раждане

Не, че бързаш да наваксаш с месечните неразположения, но в края на краищата...

Ползите от предучилищното обучение

Предучилищното обучение е необходимата преходна стъпка между детската градина и...

Последно посещение: Дата и час: Вто Сеп 17, 2019 7:33 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Окт 20, 2011 9:32 am 

здравейте д-р Янакиев.можете ли да ми препоръчате сироп за кашлица от сополки,и капки за нос.тази вечер дъщеря ми се закашля насън два пъти,и се събуди от кашлицата.забравих да спомена че детето ми е на 4 години.видях че диша тежко,и е със запушено носле.пръснах и веднага във носа куикс спрей за нос,и след него изкара доста сополки,и просто си личи че кашля от сополките.сутринта като се събуди се закашля 3-4пъти и отново беше със запушен нос.отидохме при лекарката веднага,но се оказа че я няма,и трябва да отидем чак следобяда.и дотогава ми се иска да взема някакви мерки. всеки съвет ще ми е от полза.и ще съм ви много благодарна.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2011 11:24 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте,
Препоръчвам Еуфорбиум на капки през устата - 3пъти по 7 капки и сироп за кашлица - Грийн тус за деца - 2 пъти по 5 мл.
С поздрави д-р МАРИО Янакиев

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: кашлица
МнениеПубликувано на: Чет Ное 10, 2011 11:50 am 

Здравейте, д-р Янакиев, искам и аз да Ви попитам за кашлица. Детето ми е на 1 г.1м. и от две седмици е със сополки и влажна кашлица, установи се ангина, лекувахме с Цефзил, Вентолин и Виброцил, прочистване със стеримар на носа. Минаха 10 дни от лечението му, но още има сополки и кашля често /особено вечер и сутрин/ Сополите са бистри, след капки се сгъстяват, но после пак стават течни и му се стичат в гърлото, от там и кашлицата идва според мен, защото се чува храчка в носоглътката. Д-ра ни казва че дишането е чисто, няма място за притеснения. И наистина общото му състояние е много добро, но сополките не спират. Преди сиропа Вентолин, давах Стодал, сега пак минах на Стодал и започнах Тобрекс в нослето. Какво лечение бихте ми препоръчали, за да не го товаря с още лекарства, а да успея да го закрепя и повиша имунитета му? Благодаря предварително за отговора Ви. Хубав ден!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 13, 2011 4:05 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте, сами разбирате, че хревага е причина за кашлицата. Следователно трябва да пресушим секрецията. Препоръчвам Еуфорбиум на капки - 3 пъти по 4 капки през устата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: кашлица и сополи
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 12:06 am 

здравейте и от мен д-р Янакиев! Дъщеря ми е на 3 години и 10 месеца. От 1 месец ходи на градина. 10 дни посещение и сме с кашлица, която започна отначало суха, след това влажна и трудно отхрачваща. Не се виждат сополки, но се чува нослето че хърхори, особенно нощем. Нямаме температура. За кашлицата пие Хустагил. За нослето пръскам Стеримар. Вие какво бихте ме посъветвали? По принцип за възрастта си сме се разболявали 2 пъти и винаги ни е минавало за 1 максимум два дена, можеби защото не сме ходили на градина. Благодаря Ви!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 12:38 am 
Аватар

Здравейте, д-р Марио!
Вероятно ще чуете въпроса ми за хиляден път, но искам да попитам за задната хрема и запушеното носле на сина ми /3,6 г/, която се получи вследствие на яслата, сега и градината. Слагали сме в нослето Еуфорбиум композитум, но няма ефект или поне видим. Прочетох, че препоръчвате Еуфорбиум, но на капки, през устата. Бихте ли обяснили, каква е резликата между двата препарата и защо вторият е по-добър, още повече, че не се слага локално в нослето, а дори е през устата?
Отделно Цинабсинът би ли спомогнал за задната хрема, ако се дава дълго време? Ако да, как и колко време да се приема?
Благодаря Ви!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 18, 2011 5:16 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте marsi,
Хустагила е добър сироп, но трябва да добавите противоалергичен сироп - напр. Кларитин и Еуфорбиум на капки през устата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]