С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Стартира 2-рото издание на кампанията в подкрепа на недоносените бебета „Големи чудеса за малките герои“

Благотворително събитие под надслов „Вечер на чудесата“ се организира от...

Колбасите в детското меню

Колбасите никога не са имали репутация на особено здравословна храна и това не...

Планиране на бременността

Ако планираш бременността си и нямаш търпение да видиш по-скоро двете чертички,...

Лекарства по време на бременност – безопасно ли е?

През 9-те месеца бъдещата майка особено внимателно следи за своето здраве. И в...

Последно посещение: Дата и час: Нед Ное 17, 2019 1:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Ное 16, 2011 4:47 pm 
Аватар

Здравейте, имаме следния проблем. От една седмица, детето ми/момче/ на 2 г. и 2 м. започна внезапно да куца с лявото краче. Стъпва на петичка и на външната страна на стъпалцето, сякаш пази големия пръст и мекичкото на стъпалцето. Сменихме обувки, разгледах нокътчето да не се е забило, натисках навсякъде по крачето, не реагира да го боли. И с обувки и на босо ходи така. Заведох го на лекар, ходим в частна поликлиника, и му направиха изследвания, пълна кръвна картина. Резултатите са повече от добри. Изписаха ни нурофен за болката, ако има такава, и ни посъветваха да изчакаме 1 седмица да отшуми. Според лекарката нямало проблем. Детето не мрънка, активен е,както обикновено, но като реши да тича, не може, как се тича на пета? От поликлиниката ни запазиха час за ортопед, но имаше чак за 28.11. Аз обаче се притеснявам, защото детето ми е родено недоносено и при всеки проблем си мисля най-лошото. Роден е в 33 г.с. 2.060 гр. Правени са му всички прегледи при специалисти - невролог, ортопед, офталмолог и кардиолог. До този момент не сме имали проблеми. До 5-ти месец носеше фрейка, профилактично, след това е гледан на ехограф, не е открит проблем. Проходи на 1г. и 4 м. реална възраст.
Въпросът ми е: Какво е Вашето мнение, да посетя ли друг ортопед по-рано или да изчакам до 28.11. за записания час?Ще се радвам да споделите на какво се дължи.
Предварително благодаря.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 4:05 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте, посещението при детски ортопед е задължително.
Може да изчакате по 28.
Много е важно в кръвните изследвания да са проверени и тези за имунологична активност -АСТ, С- реактивен протеин, албумин, фибриноген и др.
Прочетете още :http://www.d-rmario.com/statii_detail.php?nam=%D0%9F%D0%9E%D0%A5%D0%9E%D0%94%D0%9A%D0%90%D0%A2%D0%90&buton=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&id=221

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Сеп 10, 2014 9:01 pm 

Здравейте, може ли да ви попитам как се развиха нещата около краченцето на детето ви. Ние скоро забелязахме абсолютно същото при сина ми който също е на 2г и 2м. В петък сме на лекар и много се притеснявам. Моля ви за помощ и информация:(

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]