С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Стартира 2-рото издание на кампанията в подкрепа на недоносените бебета „Големи чудеса за малките герои“

Благотворително събитие под надслов „Вечер на чудесата“ се организира от...

Колбасите в детското меню

Колбасите никога не са имали репутация на особено здравословна храна и това не...

Планиране на бременността

Ако планираш бременността си и нямаш търпение да видиш по-скоро двете чертички,...

Лекарства по време на бременност – безопасно ли е?

През 9-те месеца бъдещата майка особено внимателно следи за своето здраве. И в...

Последно посещение: Дата и час: Нед Ное 17, 2019 1:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2012 7:09 am 

Здравейте д-р Янакиев,ще започна от самото начало,в събота 3.03.2012 следобяд дъщеря ми която е на 4годинки беше с леко запушено носле,но в събота срещу неделя вечерта започна да кашля насън.в понеделник я заведох на преглед при лекарката,която след като я прегледа каза че е с зачервено гърло,но кашлицата и е породена от сополите които се виждат от гърлото при прегледа.изписа ни сироп бронхолитин 3x 2.5ml,изписа ни също и антибиотик Биодроксил 2x 6ml като трябваше да го дадем в случай че състоянието й се влоши.в понеделник наобяд й дадох от сиропа бронхолитин,но в понеделник вечерта тя вдигна температура 37.7градуса,и след консултация с лекарката по телефона,спряхме бронхолитин сироп,и преминахме на антибиотик Биодроксил.Антибиотика го е пила в понеделник вечерта преди лягане,и във вторник сутринта.антибиотика се приема на 12часа поне така ми обясниха фармацевтите от фрамар след консултация с тях.Във вторник сутринта в 10ч й дадох от антибиотика,и по график трябваше да й дам вечерта в 22ч.но тъй като на нея и се приспа рано,понеже от упоритата кашлица 2 вечери поред не е спала,и затова реших да не я мъча и да я задържам до 22ч затова й дадох антибиотика в 20ч.около 21:30ч тя се събуди от кашлица,но щом се размърда видях че едната й буза беше зачервена ненацяло половината бих казала,нещо повече направи ми впечатление че е зачервена още преди да я приспя,но когато се събуди не само бузата,но и в едната страна на челото,раменете, беше зачервена дори на ръчичките имаше ситни пъпчици,тя самата каза че я сърбят,навсякъде където имаше обриви имаше сърбеж.Реших да я заведа в бърза помощ,докато се преоблека и изчакам мъжа ми да се прибере,това става в рамките на 20тина минути,и както беше червена всичко изчезна,и обриви и пъпчици.Обадих се веднага на лекарката,която ми каза че след като всичко е изчезнало няма смисъл да ходя в бърза помощ да й дам фенистил капки,но в това време тя вече беше разсънена и покрай игрите с нея пропуснах да й дам от капките.Забравих да спомена че когато се събуди от кашлицата повърна малко и може би това я успокои.прави ми впечатление че докато спи макар и не през цялото време но хърка,и това ме кара да си мисля че има храчки които няма как да изкара.В първия момент щом видях пъпчиците си помислих че може да е някаква дребна шарка и затова съм толкова притеснена.Приспах я около 22:30ч но към 03:00 отново се събуди от кашлица и отново беше зачервена този път имаше лек обрив на гушката,едното и краче по скоро коляното беше червено,и крачето около пръстчетата.на едната ръчичка гънките между пръстите бяха зачервени на 2 пръстчета и отново имаше 2-3 ситни пъпчици които едва се забелязваха понеже тя доста ги беше търкала,много я сърбеше.дадох й фенистил на капки както ме посъветва лекарката,но малко след това започна отново да кашля и отново повърна и предположих че е повърнала и капките.Когато говорих с лекарката за обривите и пъпчиците тя ми каза че може би е направила алергия от антибиотика,а истината е че нея много рядко я лекуваме с антибиотици защото от малка е алергична и по специално към антибиотиците-дурацеф и оспамокс.незнам колко ще е от полза,но това ми го казаха веднъж беше на около годинка кожен лекар ми го каза че щом прави алергия от тях,най-вероятно е алергична към антибиотици съдържащи пеницилин или подобни на тях.Във връзка с обривите лекарката ми изключва да е шарка,каза ми че е възможно и да е хранителна алергия,каза да спра приема на всякакви шоколади,цитрусови плодове,натурални сокове,а истината е че тази сутрин тя хапна едно парченце портокал,и късно следобед беше изяла 2бр киндер пингуи,сега разбирам от мъжа ми че й е давал луканка тази вечер но не ми е казал защото знае че съм против да се ядат подобни неща,незнам доколко е важно но ще кажа че като малка много често е правила алергия от храна,и най-вече от шоколад,затова и до 3год.възраст почти го избягвахме.В момента малката е будна понеже се разсъни и досега я оглеждах и преглеждах за обривите и пъпчиците исках да видя дали са се повлияли от фенистил капки,и в момента няма и помен от обриви и пъпки, все едно никога не е имало,и тя самата се чувства спокойна и дори я намирам за по ведра,не така отпаднала както беше.Въпроса ми към вас най-вече е свързан с тези обриви които се появяват и изчезват,на какво може да се дължат,възможно ли е да са симптоми на шарка,или са вследствие на антибиотика.Също искам да кажа че сега след второто събуждане откакто повърна е доста по спокойна не е кашляла изобщо.Единственото което ме притеснява са тези обриви които се появяват и изчезват,моля да ми дадете някакъв съвет или да ми отговорите според вас на какво може да се дължат.И ако не е много нахално от моя страна,предвид дългото писмо което ви написах,бихте ли ми препоръчали сироп за тази упорита кашлица за всеки случай дори и да се оправи да знам за други пъти какво да ползвам,най-вече за упорита нощна кашлица.И последен въпрос какъв имуностимулатор бихте ми препоръчали.до преди да се разболее бяхме с инфлуцид и бяхме страшно доволни от него.Ще очаквам отговора ви с нетърпение.Предварително сърдечно ви благодаря.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]